kalendarze - ciekawostki o kalendarzach

serwis MG kalendarze

Trzynasty znak zodiaku – będzie rewolucja w horoskopach?

Kilka dni temu media obiegła sensacyjna wiadomość, mówiąca o tym, że NASA ma zamiar wprowadzić nowy znak zodiaku - Wężownika. Czy ma to wpływ na horoskopy i czy zmienią nam się znaki zodiaku?

Okres, w którym miałby obowiązywać Wężownik przypada w dniach od 29.11 do 17.01, czyli pomiędzy Skorpionem i Strzelcem. Wprowadzenie nowego, trzynastego znaku mogłoby sporo namieszać. W przypadku aż 86 % populacji zmieniłby się ich dotychczasowy znak zodiaku. Zmianie uległyby również daty obowiązywania dotychczasowych dwunastu znaków. Astronomowie podchodzą jednak do tego newsa z przymrużeniem oka. Plotki o planach NASA dotyczących dołączenia nowego znaku do dotychczasowej listy pojawiły się już w 2011 roku i okazały się nieprawdziwe. NASA nie zajmuje się astrologią i horoskopami, a Wężownik był znany już dawno temu i jakoś nikt wcześniej nie postulował włączenia go do kanonu znaków zodiaku. O co więc właściwie chodzi z tym Wężownikiem? Jest on gwiazdozbiorem znajdującym się w rejonie równika niebieskiego. Jest jedenastym w kolejności pod względem powierzchni, a jego obszar dzieli konstelację Węża na dwie części. Mimo że przez obszar gwiazdozbioru przebiega ekliptyka, Wężownika nie zalicza się w astrologii do gwiazdozbiorów zodiakalnych. Wynika to z tego, że granice tego gwiazdozbioru przecinają ekliptykę od stosunkowo niedługiego czasu, czyli od standaryzacji gwiazdozbiorów w 1930 roku. Nie trzeba się w związku z tym obawiać rewolucji w horoskopach. Jeśli w nie wierzycie, możecie spać spokojnie – nic się nie zmieni i nie będziecie musieli teraz czytać horoskopów dla sąsiedniego znaku.

Źródło: www.forumastronomiczne.pl

X
Uprzejmie informujemy, że zakończyliśmy sezon sprzedaży kalendarzy na 2018 rok. Dziękujemy za owocną współpracę i zapraszamy wkrótce.