kalendarze - ciekawostki o kalendarzach

serwis MG kalendarze

Magnesy na lodówkę z kalendarzem

Zaskakujące i nietypowe kształty kalendarzy

Choć kalendarz zwykle kojarzy nam się z jedną lub kilkoma nudnymi planszami wiszącymi na ścianie, albo z grubym, przypominającym książkę terminarzem, to nie są to jedyne formy, w jakich ten przydatny na co dzień gadżet występuje.

Dostępne dziś kalendarze to nieraz istne dzieła sztuki, które zaskakują swoją nietypową formą. Projektanci potrafią także sprytnie połączyć kalendarz z przedmiotem, który na pierwszy rzut oka niewiele ma wspólnego z kalendarzem. Zwykłe przedmioty codziennego użytku to niezmierzona kopalnia pomysłów i ogromne pole do popisu dla designerów. Nie ma chyba rzeczy, na której nie dałoby się umieścić kalendarza, a niektóre rozwiązania są naprawdę bardzo pomysłowe. Co ciekawe, takie przedmioty mogą mieć dwojakie zastosowanie – mogą pełnić swoją podstawową rolę jak również mogą służyć jak zwykły kalendarz do odmierzania czasu. Dobrym przykładem są kalendarze umieszczone na metrze oraz na filiżance.

metr

Źródło: tecnototal.blogspot.com

 

filiżanka

Źródło: viraltotal.com

 

Projektanci pomyśleli także o dzieciach i dla nich, ale nie tylko, powstają między innymi klocki z kalendarzem czy kolorowe kredki.

 

klocki

Źródło: www.hoitraloi.com

 

kredki

Źródło: pinterest.com

 

Pomysłowość projektantów kalendarzy nie zna granic, o czym idealnie świadczy kalendarz w kształcie obiektywu do aparatu fotograficznego czy kalendarz-liczydło.

 

obiektyw

Źródło: yankodesign.com

 

liczydło

Źródło: bashny.net

 

Osoby poszukujące nietypowych i awangardowych dodatków do mieszkania mogą także zaszaleć jeśli chodzi o kalendarze. Taki nietypowy kalendarz nie tylko wskazuje nam datę, ale również stanowi ciekawą, nietuzinkową ozdobę w mieszkaniu. Możemy wyeksponować go w dowolnym miejscu i co najlepsze, taką dekorację zmieniamy każdego roku, dzięki czemu nie zdąży nam się znudzić.  

X
Uprzejmie informujemy, że zakończyliśmy sezon sprzedaży kalendarzy na 2018 rok. Dziękujemy za owocną współpracę i zapraszamy wkrótce.